AKTUALITY

Zde se dozvíte informace o společných akcích, na kterých se podílí všechny třídy současně.

Některé akce si každá třída organizuje samostatně a můžete je vidět na třídních stránkách.

JARNÍ SLAVNOST

Sluníčko se schovalo za mraky, ale to nám nebránilo k přivítání jara. Děti s rodiči na devíti zastávkách plnily úkoly a zapisovaly písmenka do jarní tajenky. Vyluštit připravenou tajenku se podařilo úplně všem a co skrývala? No, přeci název kytičky. Vzpomenete si na něj?

Pak ještě zasadit kytičku nebo bylinku do připravených zahrádek a už na nás čekala sladká odměna.

Všem děkujeme a těšíme se na další společné setkání. Foto   ZDE

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

SE KONÁ 7.KVĚTNA 2024

od 8-9 hod. a od 14-15 hod.

V tento den mohou rodiče s dětmi navštívit mateřskou školu a prohlédnout si její třídy.

Informace k Zápisu do MŠ najdete zde

DOPRAVNÍ DOPOLEDNE

Ve středu 6.3. navštívilo naši školu mobilní dopravní hřiště. Ve výukovém programu se děti proměnily v řidiče, policisty a chodce. Hravou formou se staly účastníky silničního provozu, kdy velkým zpestřením  byla zejména oblíbená jízda na elektrických autíčkách. Podívejte se na fofografie  ZDE .

Schůzka pro rodiče předškolních dětí

s učitelkami prvních tříd se koná v úterý 13.2. od 15 hod. v mateřské škole ve třídě Berušek

Dozvíte se informace o školní zralosti a připravenosti dětí na vstup do ZŠ, vše o zápisu do 1. třídy, odkladu povinné školní docházky či možnosti nástupu do přípravné třídy.

PRALES  DĚTEM

Nový rok jsme začali poutavým vypravováním s videoprojekcí p. Coubala, který pracuje pro neziskovou organizaci Prales dětem. Organizace  vytváří projekty na ochranu divoké přírody v různých koutech světa. Nezůstává pozadu ani v ČR, kde se nyní bude nově věnovat výskytu vlků v přírodě. Více se můžete dozvědět na https://justicefornature.org/.

Písnička pro děti - Hurá do pralesa

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2024!

INFORMACE KE STÁVCE ŠKOL 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

Chtěli bychom vás informovat o našem postoji ke stávce ve školství, která je naplánována na 27. listopadu 2023. Plně podporujeme požadavky stávky, které zdůrazňují potřebu lepších podmínek ve vzdělávání a zamezení škrtů v rozpočtu školství pro rok 2024. Cílem je zajistit, aby nedošlo k poklesu kvality vzdělávání a k udržení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků.

Přesto se naši zaměstnanci rozhodli nezapojit se do stávky, aby nepřidávali další komplikace rodinám, které už čelí mnoha výzvám. Naše rozhodnutí nestávkovat však neznamená, že problémy ve vzdělávání nebereme vážně. Jsme odhodláni podporovat a zlepšovat podmínky ve školství a zároveň chceme zajistit nepřerušený průběh výuky pro naše žáky.

Děkujeme za vaše pochopení a podporu.

Kolektiv ZŠ a MŠ Sázava

PODZIMNÍ  ODPOLEDNE

Babí léto nás stále hýčká sluníčkovými paprsky a my si mohli užít odpoledne s dětmi a jejich rodiči na zahradě mateřské školy. Pro děti byly připraveny 4 zastávky, na kterých plnily zajímavé úkoly. Vyzkoušely si poznávání plodů podzimu, potrénovaly házení, vyhledávaly stejné tvary přírodnin a domů si odnesly muchomůrku, kterou si  vyrobily. Dobrou náladu nám vykouzlilo i výborné občerstvení, které pomohli připravit rodiče. Domů jsme všichni odcházeli s úsměvem a mnozí z nás i s plným bříškem.

Fotografie ZDE

DRAVCI

V úterý 3.10. jsme s dětmi měli příležitost účastnit se vystoupení skupiny Zayferus, která nám zábavnou a zajímavou formou představila život dravců. Zároveň jsme mohli obdivovat letecké a lovecké dovednosti rychlého sokola či pomalého luňáka a zaujal nás i majestátný orel a dlouhověký sup.

Fotografie ZDE

SPORTOVNÍ DEN

V pátek 16.6. nám paní učitelky ze třídy Žabiček připravily v Havránkách spoustu sportovních disciplín. Jak nám jejich plnění šlo, se podívejte ZDE

Rozhodnutí o přijetí

do mateřské školy pro školní rok 2023/2024 najdete ZDE .

VELIKONOČNÍ   HODOVÁNÍ

Společné jarní setkání s rodiči a dětmi se neslo ve velikonočním duchu. Počasí nám sice jarně nepřálo, ale náladu jsme si zkazit nenechali. Děti plnily zábavné úkoly a čekala na ně i malá odměna. Moc děkujeme všem maminkám a babičkám, které se postaraly o výborné občerstvení, na kterém si všichni pochutnali! Jak to na zahradě ve školce vypadalo uvidíte ZDE.

DEN  OTEVŘENÝCH  DVEŘÍ V  MATEŘSKÉ  ŠKOLE

3. KVĚTNA 2023

8.00 - 9.00 a 14.00 - 15.00

Vánoční příběh

o narození Ježíška pro naše děti sehráli žáci 9.B. Společně jsme si s nimi zazpívali vánoční koledy a příjemně jsme tak strávili dnešní předvánoční den.

PODZIMNÍ  OVOCNÉ  HODOVÁNÍ

Říjnové  podzimní odpoledne se na zahradě mateřské školy neslo v ovocném duchu. Ovoce se ochutnávalo čerstvé i sušené,  obrázky s ovocem děti skládaly, hmatem se poznávalo, jablíčko se nosilo i házelo a vyráběla se jablíčková či hrušková korunka. Maminky a babičky se postaraly o ovocné dobroty (velmi jim děkujeme), na kterých jsme si všichni pochutnali. Děkujeme Všem, kteří přišli a těšíme se na další společné setkání. Foto zde.