Úřední deska

Zahrada u MŠ

Od 1.11.2019 do 31.3.2020 je areál zahrady pro veřejnost uzavřen. Vrátka se uzavírají pondělí- čtvrtek v 16:00 a v pátek 15:30.

Středa 6.11.2019

Vážení rodiče,

ve středu 6.11.2019 JE běžný provoz v mateřské škole.

informační schůzka pro Děti nově nastupující ve školním roce 2019/2020

Informační schůzka k zahájení nového školního roku se uskuteční ve středu 28.8.2019 od 15:00 ve třídě Kočiček a ve třídě Rybiček od 13:30.

Program: Platby, akce, docházka, bezpečnost, školní řád, různé...

Seznamy dětí budou vyvěšeny od 26.8.2019 do 30.8.2019 na vstupních dveřích do MŠ a na úřední desce. V tomto týdnu nás už v MŠ zastihnete v dopoledních hodinách.

Návštěvní dopoledne pro rodiče s dětmi se uskuteční 29.8.2019 od 10:00 na zahradě MŠ. Přijďte si k nám pohrát na zahrádku a seznámit děti s novým prostředím.

Školní rok 2019/2020 začíná 2.9.2019. Těšíme se na Vás !

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat na e-mail: romana.sonogova@zssazava.cz

Co budou děti potřebovat ?

Do třídy: přezůvky (pevná obuv), pohodlné oblečení (tričko, tepláčky, legínky)

Na zahradu a na vycházky: pohodlné sportovní oblečení, pevné boty

Na spaní: pyžamo

Náhradní oblečení: náhradní ponožky, tričko, tepláky, spodní prádlo

Vždy sledujte vývoj počasí a oblékejte děti přiměřeně. Pamatujte, že není špatného počasí je jen špatné oblečení! Nedávejte dětem zbytečně drahé oblečení, myslete na to, že se může poškodit a umazat.

Všechny věci se snažte dětem podepsat- značkou.

• 2x balení papírových kapesníků
  • 2x balení papírových utěrek
  • 1x balení vlhčených ubrousků
  • 2x balení papírových - svačinových sáčků
  • 2x lepidlo KORES střední velikost
  • 10x malá čtvrtka
  • 10x velká čtvrtka
  • 1x balení barevných papírů

Ostatní výtvarné potřeby si upřesní paní učitelky zvlášť na třídách.

Co by děti měly umět

• obouvat a zouvat bačkory a boty
  • poznat svoje oblečení (je dobré připravovat oblečení s dítětem předem a společně)
  • umět oblékat a svlékat kalhoty, tričko, ponožky (připravíme, pomůžeme, ale dítě by mělo mít snahu)
  • při jídle sedět u stolu, snažit se samo jíst lžící, pít ze skleničky- hrníčku
  • umýt si ruce mýdlem, utírat se do ručníku
  • použít záchod, včas si říci
  • zvládat chůzi po schodech

Nelekejte se, jestli dovednosti Vašich dětí nejsou na dané úrovni. Buďme trpěliví, ale důslední, v klidu procvičujme, co je třeba. Odměnou nám bude pohoda dětí a dosažené výsledky.

Několik rad pro rodiče nových dětí

• nechoďte na poslední chvíli
  • pamatujte, že každé dítě se přizpůsobuje jinak novému prostředí a kolektivu, nechejte mu proto čas na aklimatizaci
  • máte-li nějaké pochybnosti, obraťte se s důvěrou na Vaše paní učitelky
  • zbytečně neprodlužujte loučení
  • nestůjte za plotem školní zahrady, kde by Vás dítě mohlo vidět
  • určitou dobu, než si dítě zvykne, berte ho po obědě
  • informujte učitelku, pokud má dítě nějaké zdravotní omezení

Pokud se vše hned nedaří, dejte svému dítěti i nám dostatek času se adaptovat. Před dítětem mluvte o školce hezky, nestrašte ho školkou, školka není za trest.

Těšíme se na čas strávený s Vámi a s Vašimi dětmi.

Zápis do MŠ - výsledky

21.5.2019

Žádáme rodiče, aby se dostavili na sekretariát školy k podpisu a převzetí rozhodnutí o přijetí/nepřijetí dítěte do MŠ.

Web výsledky zápisu MŠ 19/20

Důležité informace pro předškoláky:

prosinec- leden- co nejdříve se objednat do PPP, pokud zvažujete odklad

do 15.března- vyplnit a odevzdat zápisní list a žádost o přijetí do kanceláře ZŠ

do 15.března- vyplnit a odevzdat případnou žádost o odklad do kanceláře ZŠ

1.-3.dubna- zápis do 1.tříd

23.dubna- dodatečný zápis

do 30.dubna- případně odevzdat doporučení do PPP a lékaře k žádosti o odklad

Prázdniny- letní provoz

Prázdninový provoz bude od 1.7.2019 do 19.7.2019.

Děti přihlášené na prázdninový provoz uhradí do 20.6.2019 částku 450 Kč. Kdo tuto částku neuhradí v daném termínu, bude jeho žádost zamítnuta.

Letní prázdninový provoz bude probíhat ve třídě SLUNÍČEK. Dětem s sebou dejte přezůvky a dostatek náhradního oblečení vzhledem k počasí.