Aktuality z MŠ

OHNIVEC

přidáno: 21. 1. 2018 8:55, autor: Ivana Vyskočilová   [ aktualizováno 21. 1. 2018 8:57 ]

Ekologický výukový program Barevná zima představil dětem další díl o ohni, slunci a světle pod názvem Ohnivec.

Kde ho můžeme v přírodě najít a jak vzniká? Nejoblíbenější barvy pana Ohnivce? Jak svítí a hřeje? Co se stane, když se Ohnivec rozhněvá? Na tyto otázky se děti dozvěděly odpověď.

Na závěr si děti z barevného papíru vyrobily svíčku. Těšíme se "Větrník" příště!
Věra

Jarmark a divadlo

přidáno: 20. 12. 2017 22:25, autor: Ivana Vyskočilová   [ aktualizováno 21. 12. 2017 22:11 ]

Předvánoční čas jsme si všichni užili na divadelním představení o narození Ježíška, které nám sehráli  žáci deváté třídy pod vedení p. uč. Čechové a Šimonové.
Společně jsme si zazpívali vánoční koledy a naladili se na blížící se Vánoce.

Prohlédli jsme si výstavu vánoční výzdoby žáků ZŠ a navštívili Jarmark, kde jsme měli stánek s našimi výrobky z tvořivé dílny.

Děkujeme Karolínce a Silvince za prodej na Jarmarku, na kterém jsme utržili 5350 Kč. Peníze budou použity na didaktické hračky pro děti.
Přejeme krásné Vánoce!

PŘÍŠEL K NÁM MIKULÁŠ

přidáno: 5. 12. 2017 11:23, autor: Ivana Vyskočilová   [ aktualizováno 12. 12. 2017 4:10 ]

Čerti v pekle, ti se radujou,

od rána si jenom tancujou.

MIKULÁŠ, ANDĚL A DVA ČERTÍCI NAVŠTÍVILI NAŠÍ ŠKOLKU. VŠICHNI JSME MOC HODNÍ,TAK SI NAKONEC NIKOHO V PYTLI NEODNESLI.

VŠICHNI DOSTALI DOBRŮTKY A BYLI RÁDI, KDYŽ ČERTI ODEŠLI :-).

VODÁNKA

přidáno: 7. 11. 2017 4:22, autor: Ivana Vyskočilová   [ aktualizováno 7. 11. 2017 4:23 ]

TEČE, TEČE PRAMÍNEK
PŘESKAKUJE KAMÍNEK.
TEČE, TEČE PO LOUCE
TEČE VODA, KUDY CHCE....

Jak je voda užitečná a jak škodí, kde všude Vodánka vodu schovává?
Povídání dětí s lektorkou Janou z ekocentra Čapí hnízdo bylo plné pokusů a kouzel. Na závěr děti vyrobily kouzelný leknín.