Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎

Co se dělo u Sluníček


Večerní školka

přidáno: 23. 6. 2015 13:35, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 24. 6. 2015 12:16 uživatelem Markéta Čechová ]


Konec školního roku jsme s dětmi prožili ve večerní školce. Užili jsme si spoustu legrace, závodili jsme na motorkách, běhali jsme jako vosy, sbírali jsme víčka, skládali puzzle, sdolávali jsme překážkovou dráhu a soutěžili v chrápání.

Nakonec jsme si společně postavili krásný Český Šternberk. Mezitím co Silva a Marcelka vařily večeři - špagety, pochutnali jsme si na výborném jahůdkovém koktejlu od maminky Markéty. Pak už hurá na špagety a že se povedly :-).

Po večeři se našli i malí pomocníci na utírání nádobí. Ostatní si chvilku pohráli a už nás čekala oslava Toníčkových narozenin. Dort i šampáňo nám všem moc chutnalo, bříška jsme měli nacpaná, ale i přesto někteří ještě mlsali perníčky, cukrovíčko, popcorn a tyčinky.

Domů jsme odcházeli s dobrou náladou a malým balíčkem na rozloučení se školním rokem.

Děkujeme všem rodičům za dobrůtky a spolupráci, přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na Vás v novém školním roce.
Iva, Marcelka a Silva

PRVNÍ SPOLEČNÝ VÝLET...

přidáno: 8. 6. 2015 8:45, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 15. 6. 2015 12:00 uživatelem Markéta Čechová ]


....jsme zvládli na velkou 1. Vláček nás dovezl na hrad ĆESKÝ ŠTERNBERK. Při výšlapu na hrad všichni rázovali a cesta k hladomorně byla plna očekávání.

Co se přihodilo? Ztratila se Iva, unesli ji rytíři a chtěli ji zavřít do hladomorny. Naše zlatíčka - sluníčka umí však ČÁRY MÁRY......., rytíři se zalekli a Ivu pustili :-).

Na nádvoří hradu jsme si prohlédli dravé ptáky, posvačili jsme dobrůtky a vyrazili na zpáteční cestu. Samozřejmě jsme se trochu unavili a tak  jsme se
museli posilnit zmrzlinkou.....ta byla mňam :-).
Zbyla i malá chvilka na hraní, zpívání a už HURÁ na obídek do školky.

Jako v pohádce...

přidáno: 2. 6. 2015 12:16, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 2. 6. 2015 12:24 uživatelem Markéta Čechová ]


..jsme se ocitli na akci POHÁDKOVÝ KLÁŠTER. Soutěžemi nás provázela kouzelná víla MELUZÍNA - LUCKA. Společně jsme hádali hádanky a vyluštili tajenku - PROKOP.
Viděli jsme jak se zdobí perníčky, co dělá drátenice, kouzla kouzelníka, jak se leští kamínky, vyrábí skleněná zvířátka, i kováře, který pro nás vyrobil hřebík a jako odměnu dostal od Ivy jablíčko :-).
Pohádka o žabkách se dětem také líbila. Zkoušeli jsme chytat ryby, házet míčky, střílet z kuše, jezdit s trakařem, proběhnout překážkovou dráhu a také nás svezli koníci.
Za odměnu jsme mohli ve sklepení kláštera navštívit DRAKA KAMILA, z kterého měli někteří trochu strach, ale nakonec jsme to všichni zvládli :-).
Při zpáteční cestě do školky jsme navštívili cukrárnu, kde jsme si mlsli zmrzlinku, na kterou nás pozvala Anička, která slavila páté narozeniny.

http://ivasak.rajce.idnes.cz/CO KDO DĚLÁ?

přidáno: 2. 6. 2015 11:44, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 2. 6. 2015 12:26 uživatelem Markéta Čechová ]


Společně jsme poznávali povolání maminky a tatínka, seznamovali jsme se s různými profesemi, některé byly pro děti méně známé jako třeba truhlář.

Nakonec nás navštívila i paní kadeřnice (maminka Toníčka), která dětem ukázala, co všechno potřebuje ke své práci a došlo i na malé stříhání :-).

Na dětském dnu jsme se všichni  proměnili v hasiče.


http://ivasak.rajce.idnes.cz/


HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ....

přidáno: 25. 5. 2015 12:23, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 2. 6. 2015 12:23 uživatelem Markéta Čechová ]


.......byla slyšet ze Sluníček písnička  pro oslavence PEPÍČKA a AMÁLKU k jejich čtvrtým narozeninám. Maminka upekla vynikající dort, nechyběli ani tyčinky a lízátka pro všechny děti.

Oslavu jsme si společně pěkně užili a velmi jsme si pochutnali :-).


http://ivasak.rajce.idnes.cz/

Naše Sázava

přidáno: 25. 5. 2015 11:07, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 2. 6. 2015 12:19 uživatelem Markéta Čechová ]


Společně jsme s dětmi poznávali naše městečko - postavili jsme si ho třídě, také jsme vyrazili na delší procházku (sice kvůli počasí až na druhý pokus :-) ), ale zvládli jsme to všichni s úsměvem.

Společně jsme proživali atmosféru hokejového mistrovství v Praze, při té příležitosti  jsme se seznámili s naší hymnou (dětem se moc líbila a broukají si ji dodnes).

Nejvíce jsme si však zařádili na hokejovou hymnu skupiny KABÁT!!!


http://ivasak.rajce.idnes.cz/


Čarodějnice

přidáno: 1. 5. 2015 5:07, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 27. 5. 2015 15:03 uživatelem Markéta Čechová ]


V tento den přišli do Sluníček opravdu krásné čarodějnice, ježibabky, ježidědkové i čarodějové. Iva s Marcelkou měli trochu strach, aby je při tom kouzelném čarování neproměnili. Naštěstí to dobře dopadlo!
Také jsme si trochu zatančili, zazpívali, zamlsali sladkosti a slanosti :-).
Děkujeme za suprové převleky!
Iva a Marcelka


http://ivasak.rajce.idnes.cz/
Den Země

přidáno: 1. 5. 2015 5:00, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 3. 5. 2015 12:39 uživatelem Markéta Čechová ]


Svátek Země jsme oslavili vycházkou kolem řeky Sázava. Pozorovali jsme počasí, rostliny i zvířátka. Nesmíme zapomenout na kouzelnou babičku, která nechala dětem stromové skrýši sladkosti.

Děkujeme sluníčkové děti a paní učitelky

http://ivasak.rajce.idnes.cz/PÍSKOMIL SE VRACÍ

přidáno: 16. 4. 2015 5:05, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 16. 4. 2015 5:06 uživatelem Markéta Čechová ]


Doba ledová, Velký kulový, Malý tvor a Kdy už tam budem, jsou názvy písniček, se kterými přijela kapela Pískomil zahrát do naší mateřské školy k pátým narozeninám Kiliánka. Děti tančily a zpívaly, seznámily se s maskotem - postavičkou Pískomila.

Moc děkujeme a těšíme se nashledanou :-)

Duben - měsíc bezpečnosti

přidáno: 16. 4. 2015 4:50, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 3. 5. 2015 12:29 uživatelem Markéta Čechová ]Vycházka sluníčkových dětí s městskou policiíí byla zaměřena na úlohu chodce a bezpečného chování po ulici.


1-10 of 20