Archiv‎ > ‎Školní rok 2011/2012‎ > ‎

Co se dělo ve Sluníčkách


Výlet

přidáno: 27. 6. 2012 3:41, autor: Ivana Vyskočilová

Červen je měsíc výletů a tak i Sluníčka vyrazila. Vláček nás dovezl do Českého Šternberka, výšlap na hrad nás trochu vyčerpal, tak jsme se museli občerstvit. Nejnáročnější bylo stoupání na hladomornu, ale zvládli jsme to všichni na velkou jedničku. Ještě nás čekala zmrzlinová odměna a potom honem na nádraží.....


Prezentace PicasaWeb


Co kdo dělá?

přidáno: 29. 5. 2012 4:26, autor: Ivana Vyskočilová

V rámci programu seznamování s různými povoláními si děti vyzkoušely zednickou a zahradnickou práci. Společně  s tatínkem Romanem postavili zeď s komínem a holčičky zasadily hrášek a cibulku. Podívejte, jak se jim to dařilo :-).Prezentace PicasaWeb


Sportovní den

přidáno: 21. 5. 2012 3:56, autor: Ivana Vyskočilová

V pátek jsme spolu se sluníčkem vyrazili sportovat do Havránek. Závodili jsme v běhu, hodu a překonávali jsme překážky. Za naše snažení nás čekala fidorková medaile a dobrůtka, kterou jsme si snědli před zpáteční cestou.


Prezentace PicasaWebSpaní pro odvážné

přidáno: 15. 5. 2012 8:28, autor: Ivana Vyskočilová

V pátek 11.5.  se odvážné děti ze Sluníček sešly na večerní spaní ve školce. Sice jsme měli trochu ztížené podmínky kvůli montování nového nábytku, ale to nám vůbec nevadilo. Nejdříve jsme si trochu na zahradě pohráli, mlsali (zmrzku od maminky Dáši), navečeřeli se a také se pěkně  ušpinili :-). Muselo tedy následovat mytí, abychom si neumazali nový koberec. Trochu jsme si ještě pohráli v nové, krásné třídičce, pak vyčistili zoubky, poslechli pohádku a hurá do hajan. Ráno jsme se dlouho povalovali v postýlkách, zatančili jsme si, umyli se a po snídani (perník od maminky Ilonky) jsme už spěchali domů.
Prezentace PicasaWeb


Sluníčka v novém

přidáno: 15. 5. 2012 8:12, autor: Ivana Vyskočilová

Začátkem května se naše třída proměnila v pracoviště. Proběhla výměna starého nevyhovujícího koberce a nábytku. Díky panu Kocourkovi, který nám položil koberec a tatínkům, kteří sestavovali nábytek (a pořádně se přitom zapotili) se "Sluníčka" oblékla do veselého kabátu. Dětem i nám se zde nyní moc moc líbí :-)!

Velmi děkujeme panu Kocourkovi, Petráčkovi, Trojanovi, Jindrákovi, Janíčkovi, Novákovi, Sojkovi, Kosteckému a Novotnému, bez kterých bychom to sami nezvládli!

Prezentace PicasaWeb


Pomlázka

přidáno: 20. 4. 2012 4:41, autor: Ivana VyskočilováVelikonoční projekt jsme zakončili pomlázkou a malou hostinou s dobrotami - beránkem, mazancem a perníčkami, které nám upekly maminky. Kluci vyšlehali holčičky pomlázkami a ony jim na oplátku uvázaly na pomlázky pentličky.Prezentace PicasaWeb


V knihovně

přidáno: 20. 4. 2012 3:56, autor: Ivana Vyskočilová

Dubnové páteční dopoledne jsme příjemně strávili v knihovně. Blížící se velikonoce jsme si navodili koledami a písničkami, které si poslechl i pan starosta. Po prohlíce knih jsme si některé vybrali ke čtení do školky - například ježeček Ježourek. Děkujeme paní knihovnici za věnovaný čas a těšíme se zase na další setkání.


Prezentace PicasaWeb

Karnevalové řádění

přidáno: 23. 2. 2012 4:36, autor: Ivana Vyskočilová

Haló, haló račte dál, začíná nám KARNEVAL! 
 
 
Princezny, klauni, vodníci, víly a mnoho dalších masek připravily šikovné maminky dětem na tento významný den. Děti s nadšením soutěžily, tančíly a dováděly. Nakonec si pochutnaly na dobrůtkách, které jim rodiče přinesli. Nejvíce se dováděním unavila princezna Hildinka a děti za ní musely rozdávat oběd. Ještě že máme  ve Sluníčkách takové šikulky :-). 
Děkujeme všem za občerstvení. Šášové Marcelka a Iva :-)
 
 
 
 

karneval

 
 

Krtek a sněhulák

přidáno: 20. 2. 2012 4:45, autor: Ivana Vyskočilová

 
 
V týdením tématu Krtek a sněhuláček jsme spojili pohádku a krásnou zimní přírodu. Četli jsme si, zpívali písničku a hráli na nástrojky, hledali jsme rozdíly mezi sněhuláčky, kreslili jsme barevnými křídami i skládali sněhuldy z geometrických tvarů. Na závěr týdne jsme uspořádali výstavku krásných sněhuláčků, které vyrobily děti společně se svými rodiči. Podívejte jak se jim to podařilo :-).  
 
 
 
 

Prezentace PicasaWeb

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V tělocvičně

přidáno: 24. 1. 2012 4:08, autor: Ivana VyskočilováV úterý 24.1. jsme si šli zasportovat do velké tělocvičny společně s dětmi z přípravné třídy. Využili jsme prostoru a možností, které nám tělocvična  nabízí. Zacvičili jsme si s obručemi, na kruhách i kladině. Společně jsme si zahráli hru na sbírání rybiček. Děkujeme paní učitelce Daně, která pro nás hodinu připravila :-).
Prezentace PicasaWeb


1-10 of 22