Archiv‎ > ‎Školní rok 2010/2011‎ > ‎

Zprávy ze školky


Pohádkový klášter

přidáno: 23. 6. 2011 4:10, autor: Ivana Vyskočilová

                          
16.6. se MŠ zúčastnila školního výletu "Pohádkový klášter". Celé putování byly děti provázeny pohádkovými bytostmi, soutěžily a měly možnost se seznámit s ukázkami řemesel (kovář, řezbář, dráteník, perníkář). Celé dopoledne zpestřilo vystoupení kouzelníka, výcvik psů, ukázka dravců, souboj šermířů a pohádkové představení. Nakonec se každý povozil na koníkovi a domů si donesl poklad od draka.
    

Prezentace PicasaWeb


                           

Výstava kroužku Šikulka

přidáno: 23. 6. 2011 4:03, autor: Ivana Vyskočilová

Výstava dětských výrobků z kroužku Šikulka proběhla v sázavském infocentru. Mezi rodiči měla úspěch a věříme, že i příští rok se nám jí podaří zrealizovat.


Prezentace PicasaWeb


TABLO PŘEDŠKOLÁKŮ

přidáno: 2. 6. 2011 1:51, autor: Ivana VyskočilováDěkujeme p. V.  Trmalovi za hezké fotografie na tablo dětí, které půjdou od září do základní školy. Tablo můžete vidět celý červen v pekárně na náměstí.
Prezentace PicasaWeb


Vítání občánků

přidáno: 27. 5. 2011 3:44, autor: Ivana Vyskočilová

Nové občánky našeho město přivítaly děti Míša, Terezka, Karolínka a Terezka z mateřské školy veselými básničkama a písničkou, kterou zahrála Viktorka na flétnu.
 

 

Prezentace PicasaWeb

POZVÁNÍ NA VÝSTAVU

přidáno: 25. 5. 2011 11:39, autor: Ivana Vyskočilová

Výstava výtvarných výrobků dětí z kroužku Šikulka se uskuteční od 30.5. v Infocentru Sázava. Srdečně všechny zveme!Prezentace PicasaWeb


Koncert violoncellistky

přidáno: 25. 5. 2011 5:00, autor: Ivana Vyskočilová

V rámci rozvoje hudebnosti u dětí jsme měli možnost vyslechnout hru na violoncello paní Věry Bartoníčkové ze sázavské lidové školy umění.
 
 
 
 
 

Prezentace PicasaWeb

 

Šipkovaná Kočiček a Berušek

přidáno: 25. 5. 2011 3:53, autor: Ivana Vyskočilová

 
Hledání pokladu bylo cílem sportovního dne. Předškoláci z Kočiček připravilli stopovanou s plněním úkolů pro děti z Berušek.
Po společné svačině na Altánku všechny děti soutěžily ve sportovních disciplínách a odměnou jim bylo nalezení zakopaného pokladu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prezentace PicasaWeb

SPORTOVNÍ DEN

přidáno: 17. 5. 2011 8:54, autor: Ivana Vyskočilová
Třídy Sluníček a Motýlků, pozorovány kouzelnými skřítky, vyrazily za sportem na SÁZAVSKÝ OSTROV. Cestou plnily vědomostní úkoly, hádanky i zpívaly. Na ostrově procvičily děti svoji hbitost, obratnost, rychlost a orientaci při hledání medailového pokladu, který skřítci pečlivě uschovali.
Potom byl  čas na dobrůtku z batůžku. Po malém posilnění zbyla i chvilka na velké řádění na hřišti, které by se nám ve školce také moc líbilo. 
Rozdováděné a rozradostněné děti se vracely na oběd plné zážitků a dojmů.

  


Prezentace PicasaWeb
Procházka na Votočnici

přidáno: 20. 4. 2011 12:36, autor: Ivana Vyskočilová

 
 
 
   Nedočkavé děti z mateřské školy se svými učitelkami, s batůžky na zádech a dobrou náladou se vydaly v rámci enviromentální výchovy po naučné stezce ne Votočnici.
   Na cestě nás doprovázel pan B. Vtípil, který dětem přiblížil podmínky života v této výjimečné lokalitě. Děti pozorovaly hnízdící labutí pár, vajíčka a pulce budoucích žab a krásy probouzející se jarní přírody.
   S novými zážitky a se svítícím sluníčkem nad hlavou jsme se vydali do školky, kde na nás čekal výborný oběd. 

 

Prezentace PicasaWeb


Kolem světa

přidáno: 20. 4. 2011 12:34, autor: Ivana Vyskočilová

V pátek 15.4. jsme opět strávili příjemné dopoledne s paní Jitkou z ekocentra Votice.
   Seznámila nás s výukovým programem Kolem světa. Poutavou a soutěživou formou pomocí glóbusu a obrázků si povídala s dětmi o naší planetě, obyvatelích v různých částech světa. Děti měly možnost "létat letadlem" po Evropě, "plout lodí" přes oceán do Ameriky, Afriky. Skákaly jako klokani v Austrálii, jedly hůlkami jako v Číně a soutěžily. Šikovně složily obrázky eskymáka, indiána a jejich obydlí.
    Vystřihovaly a nalepovaly zvířata podle místa, kde žijí - správně umístily nejen tučňáka do Antarktidy.  

Prezentace PicasaWeb


1-10 of 23