Archiv‎ > ‎Školní rok 2010/2011‎ > ‎

Zprávy z Motýlků


Výlet do vesmíru

přidáno: 17. 5. 2011 9:10, autor: Ivana Vyskočilová

                                                                                                                                                           
Poslední enviromentální program z Eko - centra Votice provedl děti vesmírem. Děti poznávaly planety, zkoušely  se pohybovat jako kosmounauti a sbíraly vesmírný prach, skládaly hvězdnou oblohu, prohlížely obrázky ve 3 D speciálními brýlemi a nakonec malovaly a lepily vesmír.
Prezentace PicasaWeb

Čarodějnické řádění

přidáno: 4. 5. 2011 11:04, autor: Ivana Vyskočilová

V pátek 29.4. proběhlo v naší třídě velké čarodějnické řádění. Děti převlečené za čaroděje a čarodějnice si zasoutěžily a užily si spoustu legrace.
                                                                    
 

Prezentace PicasaWeb


Velikonoce - svátky jara

přidáno: 20. 4. 2011 12:37, autor: Ivana Vyskočilová

 
 
 
     V pondělí 18.4. se přišli podívat rodiče na své děti, aby jim předvedly spoustu jarních básniček, písniček a tanečků s padákem. Za odměnu děti dostaly čokoládové vajíčko a pochutnaly si na dobrotách, které maminky pro děti upekly. Tímto všem děkujeme a přejeme krásné Velikonoce.

Prezentace PicasaWeb


 

BESEDA O DOPRAVĚ

přidáno: 13. 4. 2011 11:12, autor: Ivana Vyskočilová

Ve středu 13.4. jsme navštívili ZŠ, kde nám paní nprap. Popelková prezentovala film s dopravní tématikou.
Zároveň si dětmi hravou a soutěživou formou povídala  o jejich chování v silničním provozu.
Prezentace PicasaWeb

Pohádky v knihovně

přidáno: 20. 3. 2011 12:00, autor: Ivana Vyskočilová

V rámci projektu "Z pohádky do pohádky" jsme navštívili s dětmi knihovnu. Motýlci se zde pochlubili knihou, kterou si sami vyrobili. 

Cvičení s prvňáčky

přidáno: 2. 3. 2011 12:10, autor: Ivana Vyskočilová

17.2. jsme si společně zasportovali v tělocvičně základní školy s žáky z prvních tříd. Prostor tělocvičny dovolil dětem se pořádně proběhnout a vyzkoušet si soutěžení se staršími kamarády. Viděly, jak vypadá hodina tělesné výchovy ve škole, kam už po prázdninách většina z nich zamíří.

         


Prezentace PicasaWeb


Karneval

přidáno: 2. 3. 2011 11:40, autor: Ivana Vyskočilová


Jeden únorový den se proměnily děti v kouzelné pohádkové i filmové postavičky a mohlo začít pořádné karnevalové řádění. Společně jsme si zasoutěžili, zatančili a nakonec odměnili dobrotami, od maminky Ivanky Blehové a Vivien Nečesánkové, na malé karnevalové hostině. Děkujeme všem maminkám za krásné kostýmy a také za sladkosti do pytlíčku paní Dobíhalové a Novotné.

Prezentace PicasaWeb


Tuláček liška a ptáček Zobáček

přidáno: 21. 2. 2011 8:47, autor: Ivana Vyskočilová

V rámci zimního projektu se děti seznamovaly s volně žijícími zvířaty. Celým tématem je provázela studentka  pedagogické školy Zdeňka. Děti se naučily nové písničky, básničky, hry, zahrály si pohádku, vystřihovaly, lepily a

také navštívily knihovnu, kde si vyslechly zajímavé povídání paní Brošové. 

Prezentace PicasaWebVánoční nadílka

přidáno: 19. 12. 2010 5:49, autor: Ivana Vyskočilová


Ve čtvrtek navštívil naší třídu Ježíšek. Děti se na tento slavnostní okamžik náležitě připravily. Všichni společně jsme vyzdobily třídu, stolky, děti si donesly cukrovíčko a vyrobily jednohubky. Nechybělo ani rozkrajování jablíček, zpívání vánočních písní a koled a společné povídání o vánočních tradicích a zvycích.
Cililink.....zazvonil zvoneček a pod stromečkem děti objevily krásné dárečky od Ježíška. Moc děkujeme.
Děti, Iva a Jana

Prezentace PicasaWeb


Čertovská besídka

přidáno: 6. 12. 2010 10:40, autor: Ivana Vyskočilová

Ve čtvrtek se sešli rodiče, babičky, dědečkové i kamarádi, aby zhlédli vystoupení malých čertíků. Děti v krásných čertovských kostýmech, které jim maminky připravily, zazpívaly čertovské písničky, přednesly básničky a zatančily čertovský tanec.
Odměnou pro ně byl balíček sladkostí, který donesl Mikuláš a čert. Na závěr si děti s rodiči pochutnali na dobrých buchtičkách s čajíkem, které maminky připravily a za to jim od nás patří velké DÍKY! Prezentace PicasaWeb


1-10 of 15