Archiv‎ > ‎Školní rok 2016/2017‎ > ‎

Zprávy ze Sluníček 2016/2017


PIRÁTI A TANEČNICE Z KARIBIKU

přidáno: 12. 6. 2017 2:57, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 21. 6. 2017 4:48 uživatelem Markéta Čechová ]


Na Huti František jsme se rozloučili s našimu dětmi a jejich rodiči po tříleté spolupráci, během které jsme společně prošli velký kus cesty. Od počátečního poznávání až po dnešní výbornou spolupráci. Z malých, mnohdy plačtivých dětí, které se neuměly obléknout, vyrostly téměř samostatní šikulové, kteří od září nastoupí na další etapu svého života - do školy.

Pro své nejbližší si připravili pásmo DEN VE ŠKOLCE  a taneční vystoupení. Poté následovalo šerpování budoucích školáčků a sólo pro Sluníčka a jejich rodiče. Odměnou nám byly dobroty od maminek a babiček a nechyběl ani nádherný sluníčkový dort. Společně jsme si odpoledne opravdu užili, nechyběly slzy štěstí ani radostný smích.

Všem velmi děkujeme!
Iva a Marcelka


http://ivasak.rajce.idnes.cz/NA HRADĚ

přidáno: 12. 6. 2017 2:33, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 21. 6. 2017 4:47 uživatelem Markéta Čechová ]


Výlet vláčkem na hrad v Českém Šternberku se nám vydařil. Sluníčko svítilo už od rána a provázelo nás celý den.Ráno jsme se sešli na nádraží a za mávání rodičů vyrazili směr - hrad.

Letos byla v programu i prohlídka s klíčnicí Kristýnkou. Děti pozorně naslouchaly a na všetečné otázky vždy správně odpověděly. Batůžky naplněné svačinkou a dobrůtkami se vyprazdňovaly v průběhu celého dopoledne.

Zmrzlina nebyla točená, na kterou jsme se těšili, ale nanuk všem také chutnal. Čekání na vlak jsme si krátili hrami a zpěvem :-).
UNAVENÍ, ALE SPOKOJENÍ JSME SE VŠICHNI VRÁTILI!
Marcelka a Iva


http://ivasak.rajce.idnes.cz/

Noc ve školce

přidáno: 9. 5. 2017 3:41, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 9. 5. 2017 4:06 uživatelem Markéta Čechová ]


V páteční odpoledne se sešlo 18 odvážných dětí, aby si zkusily spát v noci ve školce. Nechybělo hraní, tancování, zpívání ani soutěže, u kterých jsme při fandění, pěkně potrénovali hlasivky. Silvinka nám připravila výbornou večeři - špagety se sýrem a kečupem. Poté nás čekalo přání našim oslavencům Amálce a Pepíčkovi a ochutnávání dortíků. Byly výborné :-D.

Pak se přiblížil čas čištění zoubků a šupky do pelíšků. Na přání dětí jsme se podívali na pohádku O Šmoulících, pusinka na dobrou noc a už bylo 22.00 hod :-O.

Ráno se první "budíček"  ozval  v 6 hodin, ale do sedmé jsme vydrželi v postýlkách :-).Ranní cvičení nás opravdu probudilo, buchtička s třešněmi,od maminky Zuzanky, ovocný čajík - to byla naše snídaně. Pak malá chvilka hraní a už jsme šli plni zážitků domů ;-).
Iva a Marcelka

http://ivasak.rajce.idnes.cz/FARMA BLÁTO

přidáno: 5. 5. 2017 1:54, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 9. 5. 2017 4:08 uživatelem Markéta Čechová ]


Bude pršet, nebude pršet, pojedeme, nepojedeme…….nakonec nám maminka Kryštůfka, Markéta, objednala SLUNÍČKO a vyšlo to :-). Autobusem jsme dojeli do Staňkovic, poté pěšky 2 km do Bláta na farmu. Zde se nás ujaly dvě velmi milé paní, Lucka a Mína .

Provedly nás celou farmou. Seznámili jsme se s jejími obyvateli, kravičkami Prdelkou, Boženkou, Mamutem……, telátkami Růženkou, Eliškou……, kočičkami, husami, ovečkami, slepičkami, spoustou roztomile ušatých koziček a také s oslíkem Šedivákem Šedivým a křičícím pávem Klaxonem . Zahlédli jsme stádo daňků s bílou danielou Princeznou.

Prohlédli jsme si i obchůdek s výrobky, které zde z mléka vyrábějí. Nakoukli jsme do odpočinkové místnosti pro sýry a nakonec jsme se posilnili výbornou vanilkovou zmrzlinou. Při zpáteční cestě jsme viděli stračeny a koníka. Výlet se vydařil a už se těšíme na Český Šternberk.

Iva a Marcelka

http://ivasak.rajce.idnes.cz/

KOUZLENÍ

přidáno: 28. 4. 2017 4:41, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 9. 5. 2017 4:09 uživatelem Markéta Čechová ]KOUZLENÍ, KOUZLENÍ - TO MĚ BAVÍ VÁŽENÍ,
MOJE ČARODĚJNÁ HŮL,
VYKOUZLÍ MI SVĚTA PŮL.

Kouzelnická písnička byla slyšet ze třídy Sluníček. Společně jsme si vykouzlili čarodějnickou polévku z myšek a pavoučků - byla moc dobrá :-), postavili jsme čarodějný dům a pochutnali si na dobré sušence.
Sluníčko se nám ale vyčarovat nepovedlo :-(. Snad příště.
I+M

http://ivasak.rajce.idnes.cz/
Vůně mazanečků......

přidáno: 12. 4. 2017 2:30, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 9. 5. 2017 4:10 uživatelem Markéta Čechová ]


.......byla cítit v předvelikonočním období z naší třídy. Babička naší praktikantky Karolinky k nám přišla, aby  společně s dětmi upekla malé mazenečky.

Práce nám všem šla rychle od ruky, jen při kynutí těsta jsme museli být trošku trpěliví, než nám narostlo. Pak už jen hňoucání těstíčka, aby vznikl krásný mazaneček a že se povedl - to jo, a jak chutnal!!!!!

Děkujeme babičce a Karolince za krásné dopoledne!!!
Iva a Marcelka

http://ivasak.rajce.idnes.cz/ 

STUDÁNKY VÍLY ROZÁRKY

přidáno: 28. 3. 2017 22:15, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 28. 3. 2017 22:21 uživatelem Markéta Čechová ]

Kde všude je voda, je jí málo či hodně, jaká je - slaná, sladká, kdo ji potřebuje........a na spostu dalších otázek jsme s dětmi hledali odpovědi.
Vyzkoušeli jsme, jak putuje kapička v přírodě (koloběh vody), ochutnali jsme vodu, míchali ji s barvami, pozorovali jsme hladinu, malovali jsme, poslouchali jsme skladbu "Vltava" a ještě mnoho dalších věcí.

Naklíčili jsme si mungo a připravili jsme z něj spousty dobrůtek podle receptů od maminek. Potom jsme všechno smlsli MŇAM!
Iva + Marcelka
http://ivasak.rajce.idnes.cz/VEČERNÍ HRANÍ

přidáno: 2. 3. 2017 22:41, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 2. 3. 2017 22:51 uživatelem Markéta Čechová ]


6 vajec
2 kg hladké babiččiny mouky
2 l mléka
špetka soli
Vše smícháme a smažíme, smažíme dlouho, dlouho. Pak zdobíme marmeládkou, nutelkou, skořicovým cukříkem a jíme, jíme - krátce, krátce až nezbyde nic :-).

Na večerním hraní se ale jenom nejí, hlavně se tu hraje, směje, tancuje, zpívá a pak se uklízí - hračky a utírá - nádobí.
Bylo to SUPER!
Iva a Marcelka

http://ivasak.rajce.idnes.cz/PERNÍČKOVÝ KARNEVAL

přidáno: 27. 2. 2017 4:13, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 2. 3. 2017 22:51 uživatelem Markéta Čechová ]


PERNÍKOVÉ TÉMA NÁM PŘIBLÍŽIL JENÍČEK, MAŘENKA I JEŽIBABA Z PERNÍKOVÉ CHALOUPKY.

PŘEČETLI JSME NĚKOLIK VARIANT TÉTO KRÁSNÉ POHÁDKY, NAUČILI JSME SE BÁSNIČKU, BARVAMI JSME  MALOVALI  PERNÍČKY, TŘÍDILI JSME JE NA STŘECHU PODLE VZORŮ, SKLÁDLI JSME DĚJ POHÁDKY PODLE OBRÁZKŮ A NAKONEC JSME I VOŇAVÉ PERNÍČKY ZDOBILI BÍLOU ČOKOLÁDOU.

TÉMA JSME ZAKONČILI VOŃAVÝM KARNEVALEM. DĚKUJEME MOC ZA KRÁSNÉ PERNÍČKY OD MAMINEK A BABIČEK, ŠAMPÍČKA A OSTATNÍ DOBRŮTKY.
I+M


http://ivasak.rajce.idnes.cz/

Vánoce, vánoce přicházejí...

přidáno: 20. 12. 2016 22:50, autor: Ivana Vyskočilová   [ Aktualizováno 20. 12. 2016 22:50 uživatelem Markéta Čechová ]


....zpívejme přátelé...zpívaly děti všem, kteří si přišli užít vánoční atmosféru a zazpívat koledy do třídy Sluníček.

Voňavé perníčky, cukrovíčko, šampíčko, čajík a kafíčko nám dotvořilo sváteční náladu.

Děkujeme všem za spolupráci a podporu, přejeme Vám krásné Vánoce a těšíme se na Vás v roce 2017!
Iva a Marcelka

1-10 of 17